چاپ

میانگین امتیار کاربران: / 47
ضعیفعالی 

آموزش تصویری تنظیمات Outlook 2007 برای ایجاد اکانت جی میل (Gmail) و یاهو (Yahoo)


1-  نرم افزار Outlook 2007 را اجرا می‌کنیم. مانند شکل-1 از منوی Tools گزینه Account Settings را انتخاب می‌کنیم.

شکل-1

در این پنجره روی دکمه New کلیک می‌کنیم. (شکل-2)

شکل-2

در این پنجره گزینه اول "Microsoft Exchange,POP3,IMAP, or HTTP" را انتخاب می‌کنیم. روی دکمه Next کلیک می‌کنیم. (شکل-3)

شکل-3

در این پنجره گزینه "Manually configure server settings or additional server types" را تیک می‌زنیم و روی دکمه Next کلیک می‌کنیم. (شکل-4)

شکل-4

در این پنجره گزینه "Internet E-mail" را انتخاب می‌کنیم و روی دکمه Next کلیک می‌کنیم.(شکل-5)

شکل-5

در قسمت "Your Name" نامی را که هنگام ارسال ایمیل می خواهید نمایش داده می شود، وارد می‌کنیم. در "Email Address" آدرس پست الکترونیکی خود را که در سایت یاهو  داریم وارد می‌کنیم.

بخش‌های "Incoming mail server: pop.mail.yahoo.com" و "Outgoing mail server: smtp.mail.yahoo.com" را تکمیل کرده و در بخش User Name، آدرس پست الکترونیکی خود در سایت یاهو را وارد می‌کنیم و در بخش Password رمز عبور خود را وارد می‌کنیم. سپس بر روی دکمه "More Settings" کلیک می‌کنیم.(شکل-6)

شکل-6

 

توجه:

برای ایجاد اکانت جی میل بر روی اوت لوک در ابتدا نياز است كه شما قابليت POP3 را براي Account يا حساب كاربری Gmail خود فعال نماييد. برای اين منظور ابتدا وارد سايت Gmail شده و با حساب كاربري خود در آن Login نماييد. پس از اينكه به صورت كامل وارد محيط حساب خود شديد ، بر روی عبارت Settings كه در بالای صفحه Gmail قرار دارد ( در تمامي صفحات ديده مي شود ) كليک نماييد. از قسمت ظاهر شده بر روی گزينه Forwarding and POP كليک نماييد تا تصوير زير نمايان شود. (شکل1-6)

(شکل1-6)

در اين قسمت تنها كافی است از قسمت دوم يعنی POP Download گزينه Enable POP For All Mail را از POP Status انتخاب نماييد. گزينه های بعدی را نيز می‌توانيد بنابر نياز خود تنظيم نماييد. به اين ترتيب كه گزينه دوم از شما سوال می‌كند كه پس از دريافت ايميل ها توسط نرم افزار مربوطه Gmail چه عملی انجام دهد، كه گزينه‌های متفاوتی در اين قسمت برای شما به نمايش در خواهد آمد. پس از انجام تنظيمات بر روی دكمه Save Changes كليک نماييد و از حساب كاربری خود خارج شويد ( Logout نماييد ). توجه داشته باشيد كه اين امكان ممكن است به تمامی كاربران داده نشده باشد، اگر عبارت Forwarding and POP در قسمت مذكور وجود نداشت به اين معنی است كه اين امكان از طرف Gmail برای شما غير فعال می‌باشد، بنابراين در اين حالت شما نخواهيد توانست به اين روش عمل نماييد ( و برای مثال بايد از نرم افزارهای موجود برای ساخت شبيه ساز سرور POP3 برای Gmail استفاده نماييد كه البته همانطور كه گفتم در اين حالت نتيجه زياد مطلوبی را بدست نخواهيد آورد ). اما اگر از كاربران قديمی Gmail باشيد می‌توانيد مطمئن باشيد كه اين قابليت برای شما فعال می‌باشد و می‌توانيد به سادگی از آن استفاده نماييد. كاربران جديد نيز نبايد مايوس شوند زيرا ممكن است Gmail اين امكان را همگانی نمايد! بنابراين حتما آن را كنترل نماييد.

توجه:

برای اکانت جی میل در "Email Address" آدرس پست الکترونیکی خود را که در سایت جی میل  داریم وارد می‌کنیم.

بخش‌های "Incoming mail server: pop.gmail.com" و "Outgoing mail server: smtp.gmail.com" را تکمیل کرده و در بخش User Name، آدرس پست الکترونیکی خود در سایت جی میل را وارد می‌کنیم و در بخش Password رمز عبور خود را وارد می‌کنیم.

در این پنجره روی زبانه "Outgoing Server" کلیک می‌کنیم. (شکل-7)

شکل-7

در این پنجره گزینه "My outgoing server (SMTP) requires authentication" را تیک می زنیم. (شکل-8)

شکل-8

توجه:

برای اکانت جی میل باید فقط بر روی تب Servers کلیک کرده و در اين قسمت تنها كاری كه بايد انجام دهيد اين است كه تيک كنار عبارت My server requires authentication را در قسمت Outgoing Mail Server در حالت فعال قرار دهيد ( مطابق شکل1-8 ).

شکل1-8

در پنجره روی زبانه "Advanced" کلیک می‌کنیم. در این مرحله باید در مقابل عبارت POP3 عدد 995 و همچنین در مقابل عبارت SMTP عدد 465 نوشته شود و تیک گزینه های "This server requires an encrypted connection _SSL" و " Use the following type of encrypted connection " بر روی SSL باشد (تیک خورده باشد). سپس تیک مربع گزینه "Leave a copy of massages on the server" را برمی داریم. این عمل باعث می شود تا ایمیل ها مستقیما از سرور برداشته شود و در سیستم شما ذخیره گردد. سپس بر روی دکمه OK کلیک می کنیم (شکل-9)

شکل-9

در این مرحله کار ما به پایان رسیده است. بر روی دکمه Next کلیک می کنیم.(شکل-10)

شکل-10

در این پنجره روی دکمه Finish کلیک می‌کنیم.(شکل-11)

شکل-11

 

در تنظیمات Outlook 2010 برای ساختن ایمیل باید از منوی File گزینه Add Account را انتخاب کنید. سپس طبق مراحل فوق عمل می نمایید.