شرکت صنایع لایروبی ترانشه پارس تتیس | PARS TETHYS - Trench Dredging Industries Co (TDIC)

عمودسازی جکت‌ها

سازه موقتاﹰ برای جلوگیری از فرو رفتن جکت های فراساحل در بستر نرم دریا استفاده می شود عمر فرش پایه جکت محدود است. زیرا پس از نصب پایه ها دیگر مورد نیاز نمی باشند. میزان خوردگی در فرش پایه جکت ها فولادی معمولی بسیار بالا می باشد. فرش پایه جکت در انتهای پایه های جکت قرار دارد و با داشتن سطح اتکاء بزرگ باعث می شود تا پایه های جکت در سطح فوقانی کف دریا باقی بماند. فرش پایه جکت همچنین تا پاپان نصب پایه ها بمثابه فونداسیون برای جکت عمل می کند معمولا" چند هفته طول می کشد تا مراحل نصب به اتمام برسد.

شمع های سکو از درون پایه های جکت که در مجاور فرش پایه های جکت قرار دارند عبور کرده و نصب می شوند. شمع ها تا عمق مورد نظر طبق طراحی انجام شده و با استفاده از چکش شمع کوب به کف دریا رانده می شوند. بنابراین عمر مؤثر فرش پایه جکت کوتاه است و پس از کامل شدن نصب شمع های سکو دیگر نیازی به آن ها نیست. فرش پایه های جکت معمولی از صفحات بزرگ فولادی ساخته و به پایه های جکت جوش می شوند. اما مانند تمام سازه های فلزی وقتی در یک الکترولیت مانند آب دریا قرار گیرند دچار خوردگی می شوند. با استفاده از الکترود های فدا شونده می توان از سرعت این خوردگی کاست.

استفاده ازیک فلز مقاومتر باعث ایجاد واکنش الکترو شیمیائی شده و فلز ضعیف تر به حالت کاتدیک درآمده و محافظت خواهد شد. فرش پایه های جکت ساخته شده از فولاد وقتی به پایه های جکت جوش داده می شوند، با سازه اصلی جکت یک اتصال الکتریکی بوجود می آورند. این اتصال به افزایش عمر آندها طی عمر سکو که حدود سی سال می باشد کمک می کند. در نتیجه برای کاهش شدت خوردگی تعداد بیشتری آند باید درسیستم حفاظت کاتدیک مورد استفاده قرارگیرد. آندهای خورده شده برای ادامه حفاظت از جکت باید تعویض شوند.

اندازه فرش پایه های جکت به وزن جکت، ویژه گی های خاک از نظر مقاومت و شرائط آب و هوا بستگی دارد. با این حال سطح یک فرش پایه های جکت فولادی برای یک جکت معمولی فراساحل باید حدود 600 متر مربع باشد. تعداد آندهای مورد نیاز برای چنین سطحی حداقل 200 عدد می باشد. این آندها تا حد زیادی باعث افزایش وزن و بالا رفتن هزینه ساخت جکت می شوند.

اطلاعات شرکت

تهران - میدان هفت تیر، خیابان خردمند شمالی، پلاک 94

تلفن: 88827397 - 88827357

ایمیل: info@tdic.ir

صفحه تماس با ما شرکت

گالری تصاویر

اشتراک خبرنامه

اشتراک خبرنامه سایت شرکت