شرکت صنایع لایروبی ترانشه پارس تتیس | PARS TETHYS - Trench Dredging Industries Co (TDIC)

یازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS 2014)با حضور شرکت صنایع لایروبی ترانشه پارس تتیس، صاحب نظران داخلی و خارجی از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی در هتل المپیک تهران برگزار شد.


در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر آخوندی وزیر راه، مسکن و شهرسازی، آقای سعیدنژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر مقامات و مهمانان داخلی و خارجی حضور داشتند.
دکتر آخوندی وزیر راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به مزيت هاي يكپارچه سازی مديريت مناطق ساحلی، اظهار داشت: بدون شك همكاری تمام نهادها، سازمان ها و وزارتخانه هاي مرتبط می تواند به توسعه بنادر و استمرار سيستم يكپارچه مديريت مناطق ساحلي كمک كند .

دکترآخوندی گفت: با توسعه خطوط هوایی و شبکه های راه های ریلی، دریایی و جاده ای کشور می‏توان زمینه اتصال تمام سواحل جنوبی و شمالی کشور به مدیترانه، اروپا، آسیای میانه، چین و تمام کشورهای شمال و شرق و غرب را فراهم کرد. چرا که یکی از تجلی های واقعی اقتصاد جهانی و جهانی شدن ، در حوزه دریاست و در این حوزه پیوستگی اقتصاد ایران با تجارت جهانی کاملا لمس می شود.

در ادامه این مراسم مهندس محمد سعیدنژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ایران با 5800 کیلومتر طول مرزهای ساحلی کشوری دریایی است، به چالش های مناطق ساحلی در شمال و جنوب ایران پرداخت و اظهار داشت: از مشکلات مناطق ساحلی ما نبود خدمات مناسب گردشگری، کمبود آب شرب، بهره‌برداری نامناسب از زمین و ساخت‌وسازهای غیرفنی و فاقد مجوز خصوصاً در سواحل شمالی کشور است که باید بر توسعه دریا محور به این امر توجه کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: چنین چالش‌هایی نیازمند مدیریت هماهنگ در سواحل است؛ 17 سازمان مسئولیت امور سواحل کشور را بر عهده دارند که باید حتماً با یکدیگر تعامل داشته و رقابت را کنار بگذارند تا در چارچوب تعامل هماهنگ توسعه متناسب سواحل عملیاتی شود.

پس از این مراسم نمایشگاهی که در حاشیه این سمینار برپاشده است، نیز افتتاح شد. 50 شرکت دولتی و خصوصی در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار دادند.

شرکت صنایع لایروبی ترانشه پارس تتیس نیز در این نمایشگاه با نمایش توانمندی های صنعت لایروبی و فعالیت‌های دریایی به معرفی قابلیت‌های خود پرداخت.
گفتنی است یازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی با حضور تمام دست اندرکاران حوزه دریا و سواحل دریایی روزهای سوم تا پنجم آذرماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار شد.
بررسی اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی به منظور برقراری توازن اقتصادی در سطح ملی، بررسی ارزیابی خطر مدیریت پایش سواحل و بنادر کشور با توجه به مسایل زیست محیطی و تامین امنیت دریانوردی با استفاده از روشهای نوین از اهداف برگزاری این همایش است.

در این همایش اساتیدی از دانشگاه مک مستر کانادا، دانشگاه لوند سوئد، دانشگاه واسرای ژاپن، دانشگاه روماتره ایتالیا و آزمایشگاه دریایی پلایموت انگلستان حضور داشتند. بنابر اعلام دبیرخانه این همایش، شعار محوری همایش یازدهم ICOPMAS ، «نوار ساحلی، فرصت ها و چالش ها» است که تأکید بر تقویت همکاری های فنی و تخصصی میان تمام کشورها دارد. «هیدرودینامیک و مهندسی دریا»، «مدیریت سواحل و بنادر»، «مهندسی فرا ساحل و خطوط لوله»و «محیط زیست، ایمنی و امنیت دریایی» موضوعات اصلی این همایش قلمداد می شود.

اطلاعات شرکت

تهران - میدان هفت تیر، خیابان خردمند شمالی، پلاک 94

تلفن: 88827397 - 88827357

ایمیل: info@tdic.ir

صفحه تماس با ما شرکت

گالری تصاویر

اشتراک خبرنامه

اشتراک خبرنامه سایت شرکت